Všeobecné podmínky účasti na zájezdu


Kurzový lístek – měna ve Vietnamu


Officiální měnou Vietnamu je vietnamský dong


Kurz vietnamské dongu se v poslední době stabilně pohybuje kolem 1kč = 1000 dongů


Přepočet tedy velice jednoduchý 1000 0000 dongů = cca 1000Kč


Mince se nepoužívají ve Vietnamu


Další možností je platit americkými dolary nebo eurem


Ve Vietnamu se dají peníze měnit v bance, ve směnárnách (pouze v turistických oblastech) a ve zlatnictví. Právě zlatnictví nabízejí nejlepší kurz a najdete je na mnoha místech. Stačí přijít a zeptat se, nikde ve zlatnictví nenajdete kurzovní lístek. Na letišti mají mírně horší kurzy oproti centru měst. Vždy se ptejte, zda se platí poplatek za směnu. Pokud se budete pohybovat mimo turistické oblasti, snažte se mít peníze vyměněné.


Ve Vietnamu se dá platit kartou na většině míst (restaurace, obchody, hotely). Nicméně turisté mnohdy vyhledávají streetfood a street zařízení nebo trhy. Tam platba kartou není možná.
Počasí


Vietnam je asi 2 000 km dlouhá, místy však jen 70 km široká, značně hornatá země na východním pobřeží poloostrova Zadní Indie. Plánujete jej navštívit? Počítejte s velmi různorodými přírodními i klimatickými podmínkami, se kterými se zde setkáte v závislosti na konkrétním místě i roční době.


Jako nejvhodnější se pro návštěvu Vietnamu doporučuje evropským turistům měsíc květen, kdy v zemi panuje klima, které je možno označit jako jaro, počasí není příliš horké a kvete většina vegetace. Velmi příhodné jsou pak rovněž termíny v březnu, dubnu a říjnu. Sever / Jih.
Doprava


Motorka je nejvyužívanější prostředek domorodců. Jediná pravidla, která se respektují, je jízda vpravo a semafory. Půjčit motorku si lze kdekoli, ale na zodpovědnost pronajímatele vzhledem k výše zmíněné skutečnosti, že cizí řidičské průkazy ve Vietnamu neplatí. Motorku si můžete pronajmout v hotelích, cestovních agenturách nebo v obchodech s motorkami, taxa je kolem 10 USD na den. Pokud si netroufnete řídit sami, můžete si spolu s motorkou „pronajmout“ i řidiče a průvodce v jedné osobě – za 9 až 17 USD na den.
SOS?


asistenční služba - Hanoj +84 24 3237 3726


asistenční služba - Ho Chi Minh +84 28 3829 8520
Velvyslanectví České republiky v Hanoji


Adresa: Embassy of the Czech Republic, 13 Chu Van An, Hanoi, Socialist Republic of Vietnam

Telefon: (+84-24) 38454131-2, Fax: (+84-24) 38233996

E-mail: hanoi@embassy.mzv.cz

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek a mějte přehled o tom co chystáme.