Vietnam s „nadčasovým kouzlem“ Vám přinese spoustu nových zážitků. Nestačí Vám poznát pouze Vietnamu? Nabízíme také zájezdy s návštěvou sousedních zemí Vietnamu: Laosu, Kambodži, Thajska. TourViet vždy Vám přinese zajímavý prožitek při cestě za objevováním jihovýchodní Asie. Užijte si poznávání historie, krásy přírody a pohostinných lidí. Věříme, že vzpomínky v výletu budou navždy uloženy ve Vaší mysli.  


O Vietnamu

Vietnamská kuchyně je hodně rozmanitá. Častý výběr poskytují plody moře, jako ryby, chobotnice, sépie mnoho druhů krevet a langust. Kvalita jídlo je na vysoké úrovni to nejen v nejlepší hotelech,

ale také třeba v malé hospůdce na kraji města. Jídlo je nejen chutné, ale i také překvapivě laciné. Specialitou vietnamské kuchyně jsou nudlové polévky zvané Pho


Památky- Po osvěžení v moři a po dobrém jídle máte možnost prohlédnou si mnohé historické památky. Architektuře vévodí pagody krásné a fotogenické zvenčí svojí krásnou výzdobou uvnitř.

Nikdo Vás nebude omezovat ve vstupu do svatyní, protože buddhistické náboženství je velmi mírné a ke všem tolerantní. Dokonce můžete poslat Buddhovi jakékoliv přání na lístečku připevněném

k obřadnímu zvonu a napsaném i třeba česky, protože osvícený zná všechny světové jazyky. Architektonických památek je ve Vietnamu rozhodně více, než stačíte poznat při jediné cestě do této země.

Četné architektonické skvosty Vietnamu jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Není to jen slavné město Hoi An u Da Nang, ale celá řada dalších. V Hanoji je to například císařská pevnost

Thang Long z 11.století postavená v deltě Rudé řeky. Na seznamu je i překrásná zátoka Ha Long Bay s vápencovými skálami ostrovy zvanými mogoty, které nemají na světe obdobu. Jsou porostlé tropickou

džunglí a pro svoji nedostupnost jsou přírodními rezervacemi mnoha druhů rostlin u zvířat. Je tu také císařské město Hue ve středním Vietnamu, nebo svatyně My Son v centru bývalého starodávného království Čampa.

V současnosti je ve Vietnamu celkem 14 národních přírodních parků. Na seznamu UNESCO je zapsán unikátní park Phong Nha – Ke Bang v provencii Quang Binh. Je to nejstarší krasová oblast v Asii s uctyhodným stářím 400 milionů let


Vietnamská města jsou celý den plná živého ruchu a především nesmírného provozu tisíců motorek a aut. Důležitou radou je tak pokyn jak přecházet ulici. Je to jednoduché: vstoupíte do vozovky a plynule přecházíte na druhou stranu.

Nikdo Vás nepřejede a neporazí, všichni se Vám určitě vyhnou. Za krátký čas si zvyknete. Večer, pro západu slunce, který je v tropech velmi rychlý, ruch na ulicích neutuchá, a spíše zvětšuje s nastávajícím malým ochlazením.

Ulice měst žijí stálým životem skoro do rána.


O Vietnamu

Socialistická republika Vietnam, jak zní oficiální název, leží na východní straně poloostrova Zadní Indie. Je to krásná tropická země s teplým a vlhkým klimatem. Je to destinace, která stojí za návštěvu, protože ze zemí jihovýchodní

Asie je nejbezpečnější a nejrozmanitější. Každý si zde najde něco zajímavého. Nádherné bílé pláže s mělkým mořem a stálým příjemným vánkem se nachází na dlouhém východním pobřeží a na jihu země.. Na západě a severu země jsou středně

vysoká pohoří porostlá hustou džunglí a svéráznými místními lidmi z národnostních menšin Hmong, Dao a Thai… Vietnamci jsou přátelští a pohodoví lidé a každého návštěvníka vítají číškou zeleného čaje a milým úsměvem.

Součástí Vietnamu jsou i tisíce ostrovů a ostrůvků.

Nejkrásnějsí jsou v zátoce u města Ha long. Známé a význačné jsou také ostrovy Phu Quoc na jihu u Kambodže a ostrovy Con Dao u Hočiminova města. Hlavní město je Hanoj na severu, druhé největtší je bývalý Saigon, dnes Hočiminovo město na jihu.

Významné a krásné je i město ve středu země Hue, bývalé císařské město s mnoha krásnými památkami a na řece Mekong město Can Tho. Velké přístavy jsou v Hai Phongu a Da Nangu.


Rozhodli jste se k cestě do Vietnamu? Udělali jste správné rozhodnutí.

Je to velice krásná a pohostinná země s přívětivými a přátelskými obyvateli. Je to ovšem země tropického pásma a je třeba počítat s velmi teplým počasím a znackou vlhjostí. Z hlediska zdravotního není potřeba se ničeho obávat,

a tedy nepotřebujte ani žádné zvláštní očkování. Rovněž z hlediska bezpečnostního je Vietnam v Jihovýchodní Asii považován za velmi bezpečnou destinaci. O vše ostatní, formality před cestou, i o Vaše pohodlí během pobytu se postará.

Ve Vietnamu je mnoho krásných míst, historických památek i přírodních krás.


Vietnamské moře

To nejkrásnější je ale Jihočínské moře, které obklopuje celou východní a jižní hranici země. Nádherné pláže bělostným pískem, modré a zelenavé moře s celoroční příjemnou teplotou skýtá možnosti krásného koupání i sportovního potápění bez omezení.

Překrásných míst na dlouhém pobřeží Vietnamu je velice mnoho. Asi nejkrásnější je rozsáhlá zátoka u Ha Longu s více než 2500 ostrovy. Jsou to vápencové a mramorové kopce vzniklé tropickým zvětráním, a díky tomu mají neobvyklé podoby.

Moře je zde hluboké a má sytě zelenou barvu. Plavba na obytných džunkách na lodích. Pro milovníky pobytu na plážích je asi nejlepším místem okolí města Nha Trang obklopeného bělostnými plážemi, mělkým mořem nádherně modré barvy.

Pobřežní město má veškeré moderní vybavení a je dostupné i letecky. Mořské pláže jsou obklopeny moderními hotely a také klima je v blízkosti moře velmi příjemné.


Dopravu ve městech i mezi městy obstarávají velmi levné autobusy a nesčíslné rovněž levné taxíky. Do vzdálených míst lze jet vlakem, nebo třeba pohodlně letět vnitrostátním letadly. Protože vietnamština je jazyk přízvukový,

je dobře si vzít v hotelu vizitku s adresou, nebo ukázat taxikáři adresou napsanou.


Několik míst, které stojí za návštěvu. Především v srdci Hanoj, město s univerzitou, vysokými školami, knihovnami a muzei a také nádhernými parky a četnými jezery. Ve středu města je velké jezero Hoan Kiem a v jeho bezprostředním okolí

je staré centrum města s romantickými uličkami a četnými tržnicemi, které poznáte i podle vůně jejich kuchyní. Mnoho obchodů a obchůdků nabízí zajímavé řemeslné výrobky a kvalitní lidové suvenýry.

Za Návštěvu rozhodně stojí prastará pagoda na jednom sloupu postavená v roce 1010.

Druhé největší město je na jihu země Hočiminovo město, dříve zvané Sai Gon. Je ještě lidnatější než Hanoj a protéká jim velká řeka Saigon River, která je jedním ramen veletoku Mekongu.

Vedle domů ve starém francouzském stylu jsou i moderní budovy a staré i nové tržnice. V Saigonu je i rozsáhlá čínská čtvrť Cho Lon. Dlouhá moderní třída Le Loi je doslova natěsnána obchody,

kde dostanete prakticky všechno od moderního textilu, kabelek a bižuterie až po zlaté šperky s pravými drahokamy místní provincie.

Nádherné starobylé město Hue leží na romantické Voňavé řece a v jeho středu je vybudován císařský palác. Hue bylo dlouhý čas císařským městem. Obdivuhodné jsou obrovské bronzové nádoby s bohatou výzdobou,

svědčící o vysokém kovoliteckém umění Vietnamců už dávných dobách. Pozorný návštěvník si jistě povšimne stop po kulkách na stěnách nádob, svědčících o urpuných bojích o Hue v poslední válce.


Velký význam ve válce o Tonkin měl i velký námořní přístav Da Nang. Dnes je vyhlášený především nádherným golfové hřiště. Za návštěvu stojí muzeum Cham a tržnice s tradičními jídly i místními výrobky.

Velmi půvabná je Mramorová hora s jeskyněmi a svatyněmi. Nesmíte vynechat ani výlet do malebného Hoi An s říčním přístavem na řece Thu Bon. Uvidíte malebného město,

z kterého na Vás dýchne historie minulých staletí s více než 650 stavbami zapsanými do seznamu UNESCO. Uvidíte centrum historického Vietnamu tak, jak vypadal minulé době.


Z Hanoje lze cestovat pohodlně nočním vlakem až k severní hranici Vietnamu s Čínou do pohraničního města Lao Cai a odtud mikrobusem do horského střediska Sapa pod vrcholkem nejvyšší hory Vietnamu Phan Si Panem.

Po Horkém klimatu Hanoje je zde mírné subtropické podnebí a někdy i trochu chladno. Nádherné strmé hory lemují kotlinu města a jsou porostlé hustou džunglí. Místní etnické menšiny tvoří hlavně národnost Hmong a Dao.

Jsou to svérázní drobní obyvatelé okolních hor, kteří přicházejí do městečka ve svých folklorních krojích a nabízejí vlastnoruční výrobky. Dnes jsou ve středisku moderní hotely s veškerým moderním vybavením pro pohodlí turistů.


Vietnam přitahuje turisty z celého světa – díky krásnému moři, mystickým zátokám, impozantním vysočinám, zachovalým původním pralesům, řadě historických památek, pozoruhodným lidovým zvyklostem, nenapodobitelné kuchyni…

Nejpůsobivější je přívětivý úsměv obyvatel. Vietnam je v současnosti považován za jednu z nejbezpečnější je přívětivý úsměv obyvatel. Vietnam je v současnosti považován za jednu z nejbezpečnějších destinací

v Asii, Zájezd do Vietnamu je výborná volba pro nezapomenutelnou dovolenou.

Pověst země spojované s válkou a konflikty už je dávnou historií a Vietnam se stal novým atraktivním cílem pro stále početnější zástup turistů, který ho oceňují jako místo nedotčené přírodní krasný a kultury.

Vietnam má turistům co nabídnout: přátelské obyvatele, jedinečnou škálu zajímavých kultur a tradic, velkolepě působící krajiny a pláže, spoustu zajímavostí a také zaslouženou pověst nejbezpečnějsí země Asie. 

Vietnam s „nadčasovým kouzlem“ Vám přinese spoustu nových zážitků. Nestačí Vám poznát pouze Vietnamu? Nabízíme také zájezdy s návštěvou sousedních zemí Vietnamu: Laosu, Kambodži, Thajska.TourViet vždy Vám přinese zajímavý prožitek při cestě za objevováním jihovýchodní Asie. Užijte si poznávání historie, krásy přírody a pohostinných lidí. Věříme, že vzpomínky v výletu budou navždy uloženy ve Vaší mysli.  

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek a mějte přehled o tom co chystáme.