Víza do Vietnamu

Jak zažádat o víza do Vietnamu?

Víza na ambasádě

Víza na ambasádě jsou tou nejdražší variantou, zaplatíte za ně něco přes 2 000 Kč. Jedinou výhodou je fakt, že vyřídíte na jednom místě všechny druhy víz. Navštivte Velvyslanectví Vietnamské socialistické republiky, Plzeňská 214/2578, 150 00 Praha 5.

E-víza

O e-visa si můžete zažádat přes web vietnamské ambasády. E-víza do Vietnamu jsou zatím pilotním projektem, platícím do 1. února 2021. Jak na to: nachystejte si scan pasové fotografie a datové stránky vašeho pasu (přikládá se k elektronické žádosti). Váš pas nesmí mít platnost končící dřív než půl roku po příjezdu do země.

Po odeslání žádosti dostanete e-mailem výzvu k online platbě 25 USD, do několika dnů vám stejnou cestou přijde kód pro stažení vašeho víza na cestu si víza vytiskněte v několika kopiích, ty potom odevzdáte u okénka ‘Visa’ na letišti, nebo v přístavu výměnou za razítko do pasu.

Visa on Arrival

Visa on Arrival jsou nejjednodušší variantou, pokud letíte do Hanoie, Ho Či Minova města (Saigon), nebo Da Nang. Jinde vám Visa on Arrival nevyřídí.

Stejně jako pro všechny varianty víz, váš pas musí mít platnost delší než půl roku od příletu do Vientamu.

Nachystejte si 2 kopie schvalovacího dopisu a 2 pasové fotografie. Vstupní formulář pro udělení víza dostanete v letadle. Dokumenty odevzdáte u okénka ‘Visa’ na letišti, spolu s poplatkem dle délky vašeho pobytu a víza.

Na Phu Quoc bez víza !!!

Víza nepotřebujete, pokud cestujete na ostrov Phu Quoc v jižním Vietnamu. Můžete zde bez víza strávit až 30 dní, z ostrova bez víz ale samozřejmě nesmíte cestovat po Vietnamu.

Newsletter

Přihlašte se k odběru novinek a mějte přehled o tom co chystáme.